Samsung’un aylardır dillerden düşmeyen cebi sonunda gerçeğe dönüştü! İşte Galaxy S III!

Beklenen an geldi ve Samsung, aylardır konuşulan Galaxy S III’ü az önce resmen tanıttı.

Galaxy S III, Samsung’un yeni Exynos 4 Quad 1.4GHz dört çekirdekli işlemcisiyle geliyor ve 1GB RAM’e sahip. 4.8 inç HD Super AMOLED ekranıyla 1280×720 çözünürlük sunan Galaxy S III (“Plus” ibaresinin yokluğu dikkat çekiyor), 8MP arka yüz kamerasına, video görüşmeleri için 1.9MP ön yüz kamerasına sahip.

Beklendiği gibi Android 4.0 yüklü olarak sunulacak cihaz, Samsung’un TouchWiz arayüzüyle geliyor. 133 gram ağırlığındaki Galaxy S III, 2100mAh’lik bir pil ile geliyor. Karşılaştırma açısından Galaxy S’in 1.500, S II’nin ise 1.500mAh’lik pile sahip olduğunu söyleyelim. Micro-SIM slotuna sahip cihazın depolama alanı bir microSD kart ile genişletilebiliyor. Böylelikle Samsung, son zamanlardaki microSD’siz cep modasını izlemeyerek hayranlarını sevindiriyor.

Galaxy S III‘ün yeni kamera özellikleri ve fazlası

Samsung’un Galaxy S III‘de yaptığı önemli geliştirmelerden bir tanesi, kameralarını yazılımsal olarak geliştirmek olmuş. Yeni bir işlev sayesinde video kaydederken fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bir başka yeni işlev ise 6FPS ile fotoğraf çekmenize izin veriyor. Yeni Best Photo (en iyi fotoğraf) modu ise peşpeşe 6 resim çekiyor ve keskinlik, kontrast ve çekilen kişinin yüz ifadesine göre en iyi çıkan fotoğrafı vurguluyor. Böylece en iyi kareyi saklayabiliyor, diğerlerini atabiliyorsunuz.

Samsung’un S Voice adındaki Siri benzeri ses tanıma özelliği, ekrana dokunmadan fotoğraf uygulamasını çalıştırmanıza ve fotoğraf çekmenize izin veriyor.

Firmalar arasındaki rekabet en çok tüketicilere yarıyor. Bu amansız yarış için tüm üreticiler cihazlarını farklılaştırarak pastadan en büyük dilimi kapmaya çalışıyorlar. Peki ya GS3 bu konuda neler vaat ediyor? İşte GS3′ün ilgi çekici özellikleri;

1- Smart Stay

Bu özelliği kısa bir süre önce söylenti başlığı altında duymuştuk fakat görünüşe göre artık bir söylentiden ibaret değil. Bu özellik sayesinde S3, ön kamerasını kullanarak sizi tanıyor. Üstelik bu özellik hiçbir zaman bekleme moduna geçmiyor yani siz uzun süre telefona dokunmamış olsanız bile sistem sürekli aktif halde. Bu özelliğin tek merak konusu olan yanı ise pil konusunda herhangi bir sıkıntıya yol açıp açmayacağı.

2- S Voice

S Voice isimli bu özellik, Samsung’un Apple’ın Siri’sine verdiği bir yanıt olarak özetlenebilir çünkü ortada bir esinlenme olduğu apaçık ortada. Samsung tarafından sergilenen bu özellik ile GS3 bekleme modundan sizin sesiniz ile çıkabiliyor. S Voice önceden belirlediğiniz 5 komuta belirlediğiniz tepkileri verebilme özelliğine de sahip.

3- Direct Call

Galaxy S3′ün sunduğu bir başka pratik özellik olan Direct Call ile o sırada okuduğunuz mesajı gönderen kişiyi aramak için yapmanız gereken tek şey telefonu kulağınıza götürmek. S3, sensörleri ile telefonu kulağınıza yaklaştırdığınızı algılıyor ve mesajı gönderen kişiyi aramak istediğinizi düşünerek bağlantıyı başlatıyor.

4- PopUp Play

Galaxy S3, PopUp Play özelliği sayesinde kullanıcıları farklı bir multitasking deneyimi vaat ediyor. Video izlerken başka işlemler de gerçekleştirmenizi sağlayan bu özellik, izlediğiniz videoyu küçülterek ekranda başka uygulamaları kullanmanıza imkan tanıyor. Böylece izlediğiniz videoya kapatmadan, kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

5- Kamera

Galaxy S3′ün sunduğu sıfır gecikme hızına sahip olan kamera ile artık en güzel anları kaçırmayacaksınız. Seri halinde 20 adete varan fotoğraf çekim modu ise en güzel fotoğrafları seçmenize olanak tanıyan bir özellik. Social Tag adındaki bir diğer işlevsel özellik ise bir fotoğrafta yer alan herkesi tag’leyerek fotoğrafı o kişilere yolluyor.

galaxy s3

Reklamlar